Warsztaty  Fotograficzne​​​​​​​
Idea

Fotografia jest niezwykle wdzięczną dziedziną, wokół której można dyskutować na bardzo wiele tematów, począwszy od zjawisk fizycznych po filozofię. Jest również dziedziną sztuki. Przedmioty artystyczne są zwykle marginalizowane w programach szkolnych a to właśnie one rozwijają kreatywność u dzieci, uczą szybszego kojarzenia i zapamiętywania. Na kontakt ze sztuką nigdy też nie jest za późno. U osób dojrzałych spowalnia to procesy starzenia i może być formą terapii.
„Twórczość jest integralną częścią naszej osobowości."  / prof. Jerzy Vetulani
Zapraszam do udziału w warsztatach fotograficznych, które adresuję do dzieci i osób dorosłych. Poziom warsztatów dopasowany jest do umiejętności i wieku uczestników.
Fotografia jako medium, czy forma komunikacji jest dzisiaj bardzo spopularyzowana i eksploatowana. Jako dziedzina sztuki pozostawia nadal szerokie możliwości, do wyrażania się twórczo. Poprzez dostępność aparatów cyfrowych, również tych, które posiadamy w telefonach, pozwala z łatwością dzielić się zarejestrowanymi obrazami. Czy zawsze są to treści, które wyróżniają nas spośród miliardów innych zdjęć, publikowanych codziennie w mediach?
Podczas warsztatów zachęcam do "myślenia analogowego", ale nie w oderwaniu od łatwo dostępnych narzędzi cyfrowych. Celem moich zajęć nie jest archeologia, ale wskazanie zjawisk w naszym otoczeniu, które bezpośrednio wpływają na jakość i estetykę obrazu rejestrowanego aparatem fotograficznym - cyfrowym czy analogowym. Podkreślam znaczenie obserwacji i refleksji nad tym, co widzimy wokół siebie, inspirowania się. Podpowiadam gdzie znaleźć dobre fotografie i jak je analizować.
Zapraszam!

Tematy warsztatów:

Autoportret czy selfie: czas trwania (1,5h)
Fotografie jak malowane I - warsztaty cyjanotypii (1,5h)
Fotografie jak malowane II - dwuczęściowe warsztaty cyjanotypii dla dzieci (2 spotkania x1,5h)

powrót